sobota, 9 sierpnia 2014

Mieszanki ziarenek od Ziarenkowo


Otrzymałam dzisiaj paczkę od Ziarenkowo.
Znalazłam w niej 4 paczuszki wypełnione mieszanką aromatycznych ziarenek.

SŁONECZNE POLA

EUFORIA

CYNAMONOWY RAJ

PIEKŁO NIEBO

Mieszanki są wspaniale połączone, można ich używać do wielu potraw i deserów.

Na stronie Ziarenkowo, możemy przeczytać:



Mieszanka PIEKŁO NIEBO jest nowością, możemy o niej przeczytać:

PIEKŁO-NIEBOczyli Słonecznik, Sezam, Siemię Lniane (patrz: Słoneczne Pola) oraz....
CHILI
 Swój ostry smak papryki zawdzięczają substancji zwanej kapsaicyną, która wykazuje wiele właściwości leczniczych m.in. przeciwbólowe, przeciwzapalne, antyrakowe, korzystnie wpływa na układ krążenia oraz trawienny. Chili jest bogatym źródłem witaminy A, wspomaga układ krążenia oraz układ pokarmowy, pomaga obniżyć poziom cholesterolu oraz trójglicerydów. Kapsaicyna zawarta w chili posiada właściwości przeciwzapalne, antynowotworowe i przeciwbólowe.
PIETRUSZKA
Wartości lecznicze pietruszki porównuje się m.in. do działania czosnku. Szczególnie natka jest cennym produktem spożywczym i leczniczym dzięki bogactwie witaminy C oraz prowitaminy A, PP, K i z witamin z grupy B. Właściwości lecznicze natka pietruszki zawdzięcza też flawonoidom, olejkom eterycznym, aminokwasom, chlorofilowi, witaminom i solom mineralnym takim jak żelazo, magnez, wapń, potas, mangan, miedź, fosfor. Natka stanowi również bogate źródło błonnika, dostarcza kwasu foliowego i alfa-linolenowego, pomaga oczyszczać nerki i drogi moczowe, wzmacnia cały organizm. Dzięki obecności beta-karotenu oraz witaminy E natka pietruszki znakomicie wpływa na cerę i wzrok.
CZOSNEK
Czosnek to absolutny lider w świecie leczniczych roślin. Zwany „naturalnym antybiotykiem”, czosnek bardzo skutecznie zapobiega infekcjom wirusowym układu oddechowego i je zwalcza. Ma też właściwości przeciwzakrzepowe podobne do aspiryny, dzięki czemu chroni przed zawałem i udarem. Ponadto czosnek wspomaga trawienie, niszczy pasożyty jelit, obniża ciśnienie krwi, hamuje rozwój bakterii, działa antynowotworowo oraz odmładza – to właśnie dzięki obfitości antyutleniaczy czosnek nie tylko zwalcza wolne rodniki, ale i hamuje powstawanie nowych, co opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Ja ze swojej strony, mogę napisać, że ziarenka są idealne do przygotowania dietetycznych i bardzo zdrowych potraw.
Z pewnością będę ich często używać i dodawać kolejne przepisy z ich udziałem :)

W dniu dzisiejszym użyłam ich do przygotowania bardzo smacznej i zdrowej sałaty, którą możecie znaleźć tutaj.


Mocno cynamonowo-czekoladowe babeczki z jabłkami i Cynamonowym Rajem znajdziecie tutaj :)


Omlet z płatkami owsianymi, otrębami i Cynamonowym Rajem znajdziecie tutaj




Sałata z sosem winegret i prażonymi ziarenkami

Bardzo lubię szybkie i łatwe sałatki.
Zrobiłam do obiadu sałatę masłową z sosem winegret, ale zamiast oliwy z oliwek, użyłam oleju rzepakowego.
Smaku dopełniły pyszne prażone ziarenka Euforia, firmy  Ziarenkowo.
Szybka w przygotowaniu i bardzo smaczna :)

Ziarenka możecie znaleźć tutaj :)



Składniki:
1 sałata masłowa
1 łyżeczka musztardy
4 łyżki oleju rzepakowego
2 łyżki octu balsamicznego
kilka kropel soku z cytryny
1/3 łyżeczki cukru lub 1,2 łyżeczki miodu
2 łyżki mieszanki ziarenek euforia


Wykonanie:
sałatę umyć, osuszyć i porwać na mniejsze kawałki.
Do słoiczka wlać olej, ocet balsamiczny, cukier, musztardę, sok z cytryny.
Zakręcić nakrętkę i mocno wstrząsnąć.
Gotowym sosem polać sałatę i dokładnie wymieszać.
Całość posypać mieszanką ziarenek.






poniedziałek, 4 sierpnia 2014

OLEJ RZEPAKOWY tłoczony na zimno - recenzja




OLEJ RZEPAKOWY tłoczony na zimno

W ostatnim czasie nawiązałam współpracę z firmą  Biooil Laboratorium.
Otrzymałam do przetestowania olej rzepakowy tłoczony na zimno.
W internecie możemy przeczytać wiele dobrego na jego temat.





Wszyscy wiemy, że duży wpływ na nasze zdrowie, wygląd oraz samopoczucie ma dobrze zbilansowana dieta,  bogata w odpowiednią ilość składników odżywczych.
Tłuszcze odgrywają ważną rolę w naszym organizmie, dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakich tłuszczy używamy na co dzień.
Powinny być o niskiej zawartości kwasów nasyconych i wysokiej zawartości kwasów nienasyconych.
Taki właśnie jest olej rzepakowy.

Olej rzepakowy zawiera bogate źródło witaminy A,E, D3 oraz K

Ja ze swojej strony, mogę napisać, że jestem bardzo miło zaskoczona tym olejem. Ma bardzo delikatny smak i aromat. Jest idealny do pieczenia, smażenia oraz do sałatek.
Smakuje mi dużo bardziej niż oliwa z oliwek i jestem pewna, że zagości na długo w mojej kuchni :)
Dziś użyłam go do przygotowania  kolorowej sałatki z kurczakiem

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o firmie Biooil Laboratorium zajrzyjcie  TUTAJ.
Na stronie firmy, możecie również znaleźć również ciekawe przepisy z wykorzystaniem oleju rzepakowego.
Myślę, że każdy, kto chce się zdrowo odżywiać, powinien mieć go w swojej kuchni :)

Szczerze polecam :)

Na stronie producenta możemy przeczytać:

OLEJ RZEPAKOWY tłoczony na zimno

100% OLEJ RZEPAKOWY firmy LABORATORIUM BIOOIL z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno, nieoczyszczony produkowany jest ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Jest to olej w 100% naturalny, tłoczony na zimno, nierafinowany bez sztucznych dodatków i środków konserwujących. Olej rzepakowy firmy LABORATORIUM BIOOIL charakteryzuje się  delikatnym smakiem i zapachem.

Opis produktu

olej rzepakowy


Zawartość kwasów tłuszczowych 
(przeciętnie)

TŁUSZCZE NASYCONE – 7%

w tym:
kwas palmitynowy – 5%
kwas stearynowy – 2%

TŁUSZCZE NIENASYCONE – 91%

w tym:

JEDNONIENASYCONE – 59%

kwas oleinowy (Omega-9) – 57%
kwas eikozanowy – 2%

WIELONIENASYCONE – 32%
kwas linolowy (Omega-6) – 21%
kwas linolenowy (Omega-3) – 9%
kwas eikozaenowy  - 2%
INNE – 2% 
*(kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone występujące w oleju niewielkich ilościach)

http://www.biooil.com.pl/

Owsiane placuszki z serkiem waniliowym

Lubicie placuszki? Ja bardzo, poniżej przedstawiam Wam wersję light z serkiem waniliowym oraz płatkami owsianymi.
Można je podawać z ulubionymi dodatkami.
Ja jem same lub z serkiem waniliowym i owocami.
Polecam! :)



Składniki:
2 jajka
140 g serka waniliowego
1 łyżeczka cukru wanilinowego
1/3 łyżeczki proszku do pieczenia
ok 200 g płatków owsianych
2 łyżeczki otrębów owsianych
1 łyżka mąki (najlepiej pełnoziarnistej)


Przygotowanie:
Jajka roztrzepać, dodać serek waniliowy, cukier wanilinowy, proszek do pieczenia, płatki owsiane, mąkę oraz otręby.
Wszystko dokładnie wymieszać.
Masa powinna być gęsta.

Patelnie posmarować odrobiną oliwy.
Smażyć nieduże i nie grubsze niż 1 cm placuszki do momentu, aż się ładnie zarumienią z obu stron.






niedziela, 3 sierpnia 2014

Recenzja dużej silikonowej stolnicy Smart Cook

Duża stolnica silikonowa Smart Cook - RECENZJA

Muszę się przyznać, że odkąd nie mieszkam w domu rodzinnym, gdzie mama i babcia miały duże drewniane stolnice, nigdy nie kupiłam własnej. Dlaczego? Dlatego, że studiując przeprowadzałam się kilka razy. Miałam wystarczająco dużo rzeczy i nie chciałam kupować kolejnych, które będą uciążliwe przy kolejnej przeprowadzce.
Za stolnicę zawsze służył mi blat kuchennej szafki.

Zastanawiałam się wiele razy nad zakupem takiej silikonowej stolnicy, ale szczerze mówiąc nie byłam do niej przekonana, dlatego też odwlekałam tę decyzję.

Ale na szczęście zmieniło się to dzięki współpracy z firmą przyjemnegotowanie.pl.

Otrzymałam do przetestowania dużą silikonową stolnicę firmy Smart Cook.
Wymiary:
50 cm x 40 cm

Możecie ją znaleźć Tutaj :)




Stolnica jest naprawdę rewelacyjna, nie piszę tego tylko dlatego, żeby zrobić świetną reklamę.

Stolnica zajmuję bardzo mało miejsca, można ją zwinąć w rulonik lub złożyć jak ściereczkę kuchenną i schować do szuflady lub szafki - dla mnie jest to bardzo ważne.
Można ją rozłożyć na każdej płaskiej powierzchni.

Posiada rozrysowane miarki do odmierzania równych porcji oraz okręgi do zrobienia idealnej pizzy lub spodu do tarty.

Na mnie bardzo duże wrażenie zrobiło to, że podczas wyrabiania ciasta drożdżowego, które było dość lepkie, nie przywierało w ogóle do stolnicy i nie musiałam co chwilę podsypywać ciasta mąką :)
Bez problemu można rozwałkować na niej ciasto, ponieważ stolnica się nie przesuwa.


Łatwo się ją czyści i szybko schnie.
Jeżeli będziemy o nią dbać na pewno posłuży nam przez lata.






Przepis na ciasto drożdżowe z borówkami znajdziecie Tutaj :)



Spryskiwacz do oleju - recenzja

Wspominałam Wam już o współpracy z przyjemnegotowanie.pl.
Tym razem napiszę o spryskiwaczu do oleju KING Hoff, który możecie znaleźć Tutaj.



Spryskiwacz wykonany jest ze stali nierdzewnej i  ma bardzo ładny wygląd.
Jego kształt pozwala nam wygodnie trzymać go w dłoni
Przezroczyste okienka, pozwalają kontrolować ilość oliwy.
Posiada dozownik, dzięki któremu możemy spryskiwacz nasze potrawy taką ilością oliwy, jaka jest nam potrzebna. Nie musimy się martwić, że wylejemy zbyt dużo oliwy lub, że nie rozłożymy ją równomiernie.

Ja używam go codziennie, do spryskiwania sałatek, mięsa, które chce upiec lub usmażyć, do smażenia naleśników oraz wielu innych rzeczy.
Mogę go polecić z czystym sumieniem, ponieważ naprawdę ułatwia pracę w kuchni.

Jest również świetny dla osób, które są na diecie i jedzą dużo sałatek, idealnie możemy spryskać nim sałatkę.



















sobota, 2 sierpnia 2014

Ciasto drożdżowe z borówkami

Kupiłam dziś borówki i pomyślałam, że przydałoby się do kawy coś pysznego.
Postanowiłam zrobić ciasto drożdżowe, efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej :)



Składniki:
550 g mąki
½ szklanki cukru
5 dag świeżych drożdży
1 szklanka ciepłego mleka
2 jajka
1 czubata łyżka masła
Szczypta soli

ok. 1,5 szklanki borówek

Wykonanie:
Przygotować rozczyn z drożdży. Do szklanki ciepłego mleka dodać pokruszone drożdże, 1 łyżkę cukru i 1 łyżkę mąki. Wymieszać i odstawić do wyrośnięcia.
Jajka ubić z cukrem na białą masę.
Masło rozpuścić w rondelku i odstawić do ostygnięcia.
Mąkę przesiać, dodać do niej ubite jajka, drożdże, szczyptę soli oraz schłodzone masło.
Ciasto ugnieść do momentu, gdy będzie nam ładnie odchodzić od ręki.
Przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce,  żeby ładnie wyrosło.
Następnie rozwałkować delikatnie, nałożyć na środek borówki i zalepić ciasto.
Na wierzchu ułożyć borówki.
Można również posmarować wierzch roztrzepanym jajkiem i posypać kruszonką.

Przełożyć do formy wyłożonej papierem i piec w temperaturze 180*C ok 40-45 minut.






Makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem i serem feta

Lubicie makaron? Ja bardzo!
A jeszcze bardziej makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem i serem feta. Mniam :)
Bardzo szybki i łatwy w przygotowaniu.
Pyszny świeży i odgrzewany :) Idealne danie do zabrania do pracy :)




Składniki:
makaron pełnoziarnisty
paczka mrożonego szpinaku
4-5 łyżek jogurtu greckiego
4 ząbki czosnku
1 łyżka masła
ser feta
szczypta gałki muszkatołowej
sól i pieprz


Przygotowanie:
Makaron ugotować i odcedzić.
Na patelni rozpuścić masło, dodać szpinak.
Gdy szpinak się rozmrozi, dodać czosnek przeciśnięty przez praskę oraz jogurt grecki.
Następnie dodać troszkę sera fety pokrojonego w kostkę i doprawić solą pieprzem i gałką muszkatołową.

Na talerz wyłożyć makaron, ułożyć na nim szpinak oraz poukładać ser feta pokrojony w kostkę.
Smacznego!



czwartek, 31 lipca 2014

Delikatne babeczki z bitą śmietaną i owocami

Na upalne dni proponuję pyszne babeczki. 
To moje ulubione ciasto do babeczek, jest mięciutkie i rozpływa się w ustach :)
W zależności od pogody i nastroju zmieniam dodatki. Czasem wystarczają mi same, czasem dodaje cynamon i jabłka, a jeszcze innym razem robię z nadzieniem czekoladowym lub z powidłami.
Tym razem zrobiłam z bitą śmietaną, borówkami i jeżynami :)
Czy Wy macie swoje ulubione przepisy na babeczki?
Jeśli tak, to bardzo chętnie je poznam, możecie śmiało pisać w komentarzach :)




Składniki na ciasto:

150 g cukru
150 g miękkiego masła 
190 g mąki pszennej tortowej
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
3 jajka

Przygotowanie:
  • Masło miksujemy z cukrem stopniowo dodając jajka.
    Następnie wsypujemy mąkę z proszkiem do pieczenia i dokładnie miksujemy.
    Do papilotek nakładamy po 1-2 łyżki masy. (nie możemy dodać za dużo, ponieważ babeczki rosną i ciężko nam będzie je udekorować :)

    Pieczemy około  15 - 20  minut w 180 stopniach. 


    Krem:
    250 ml śmietany kremówki 30%
    cukier wanilinowy
    odrobina ekstraktu z wanilii
    W upalne dni proponuję dodać 1 śmietan-fix, ponieważ bita śmietana nie utrzyma się zbyt długo.
    Zanim zdążyłam zrobić zdjęcia, masa zaczęła się topić.

    Przygotowanie kremu:
    Schłodzoną śmietanę ubić, dodać cukier wanilinowy i ekstrakt z wanilii.
    Wymieszać dokładnie.

    Opcjonalnie:
    owoce do ułożenia na kremie 

    Dekorować babeczki wedle uznania.






    Blaszkę możecie kupić Tutaj


Print